Kročajová izolácia

odhlučnenie podlahy

Navštívte náš nový web, venovaný kročajovým izoláciám www.krocajovaizolacia.sk

Čo to je kročajová izolácia? Jedná sa o pomenovanie zvukovej izolácie podlahy. Práve táto časť podlahy je často podceňovaná, riešená z nevhodných materiálov alebo je realizovaná  nevhodnou technológiou.

Bežné izolácie, hlavne tepelné, majú problémy hlavne na nízkej frekvencii a nedokážu daný hluk dostatočne eliminovať. Dupot, buchot, chodenie, sú presne zvuky na nízkej frekvencii. Preto je veľmi dôležité zvoliť vhodný materiál, účinný aj na nízkej frekvencií hluku.

V akých prípadoch je pre vás kročajová izolácia vhodná?

  • Ste hlučný a máte radi svojich spodných susedov

    V tomto prípade riešite kročajovu izoláciu iba kvôli svojim susedom. Na druhej strane budete mať kľud a nikto sa na Vás nebude stažovať, pre hluk ktorý produkujete. Vôbec nemusí ísť o veľký hluk, už len samotné chodenie po laminátovej podlahe bez kročajovej izolácie, môže vyvolať nepríjemný prenos hluku až k susedovi.  Ak budete chcieť posilovať susedské vzťahy, kročajova izolácia vo vašej podlahe je ideálne riešenie.

  • Máte hlučného spodného suseda a potrebujete ho odhlučniť

    Ak máte hlučného spodného suseda, ideálnym riešením je realizácia zvukovej izolácie na jeho strope. Zvukovou izoláciou stropu zabránite nadmernému prieniku hluku do nosných konštrukcií a odhlučnením dosiahnete najlepší výsledok.  Ak to nieje možné, musíte si položiť izoláciu do svojej podlahy, ale musíte rátať tým, že malá časť hluku sa k vám dostane aj cez steny.