SILENT FOAM 120 – akustická pena

Akustická pena vhodná do všetkých konštrukcií stropov, stien aj podláh.

Akustická pena Silent Foam 120 je vhodná na kombináciu s nepriezvučnými materiálmi ako sú doska Gecon, Wolf, alebo pás Index. Touto kombináciou sú jej pohltivé a čiastočne aj nepriezvučné vlastnosti výrazne zlepšené a celá konštrukcia výrazne odhluční priestor.

Zároveň je pena vhodná aj na riešenie zníženia doby dozvuku – ozveny v priestore, kde vzniká nadmerný hluk.

Penu je možné aplikovať aj samostatne na stenu alebo strop (nalepením), ale toto riešenie nie je veľmi účinné, preto odporúčame penu kombinovať s nepriezvučným materiálom.

Technické parametre

Objemová hmotnosť120 kg/m3
RozmerySkladom: 1000 x 1000 x 50, ostaté rozmery na objednávku do 7 dní
(aktuálne skladom aj 1,2 a 3cm varianty)

Príklady použitia materiálu SILENT FOAM 120 v konštrukcií:

Kontaktné stenové konštrukcie:

Gecon Acoustic

Kontaktná konštrukcia GP3  obsahuje dve zvukové izolácie, dosku Gecon (2cm) a ako podkladovú vrstvu akustickú penu Silent Foam 120.

Uvedené riešenie odporúčame realizovať v priestoroch, kde potrebujete maximálne ušetriť priestor a nemáte možnosť “investovať” viac cm do konštrukcie. Keďže nie je účinné priložiť dosku gecon priamo na stenu, ako podklad a dilatácia nám slúži pena. Gecon pripevníme priamo do steny a druhú dosku Gecon kotvíme iba do prvého Geconu. Ako finálnu vrstvu môžeme dať tapetu, omietku, vymaľovať alebo sadrokartón.

Predsadené stenové konštrukcie:

Gecon Acoustic

Predsadená konštrukcia GS2 obsahuje dve aktívne zvukové izolácie, dosku Gecon a akustickú penu Silent Foam 120.

Ak vložíte 5cm penu do konštrukcie a zakryjete doskou Gecon 1cm, celá hrúbka konštrukcie bude mať 6cm. Dosku Gecon môžete jednoducho vymaľovať, omietnuť alebo natiahnuť na ňu tapetu, nemusíte na ňu osadzovať sadrokartón. Výkon celej konštrukcie môžete zvýšiť buď väčšou hrúbkou Geconu (2-3cm) alebo aj pridaním vzduchovej medzery do konštrukcie (pred alebo za penu).

Phonestar TRI

Predsadená konštrukcia PS2 obsahuje dve aktívne zvukové izolácie Phonestar TRI a pohltivú akustickú penu Silent Foam 120 v konštrukcií. Vyšší účinok dosiahneme, ak pridáme ďaľšiu vzduchovú medzeru do konštrukcie, pred alebo za Silent Foam 120. Celú konštrukciu uzatvárame sadrokartónom.

Vicoustic ISO

Predsadená konštrukcia PVS3 je vylepšenou variantou PS2. Ide o trojvrstvovú konštrukciu, doplnenú akustickým pásom Vicoustic ISO. Konštrukcia je uzatvorená sadrokartónom.

Gecon

Predsadená konštrukcia GST4 obsahuje štyri aktívne zvukové izolácie, dosku Gecon, akustickú penu Silent Foam 120 2x (1x 1cm, 1x 5cm) a pás Topsilent.

Prvá časť je kontaktná, na 1cm penu priložíme pás Topsilent. Nasleduje konštrukcia s penou, zakrytá Geconom (1-3cm). Dosku Gecon môžete jednoducho vymaľovať, omietnuť alebo natiahnuť na ňu tapetu, nemusíte na ňu osadzovať sadrokartón. Výkon celej konštrukcie môžete zvýšiť pridaním väčšej vzduchovej medzery do konštrukcie.

Najlepšia zvuková izolácia

Predsadená konštrukcia PST4 je luxusnou voľbou v riešení hluku zo steny. Obsahuje štyri aktívne zvukové izolácie, v dvoch uzatvorených dieloch. Celá konštrukcia je uzatvorená sadrokartónom.