Odhlučnenie bytu

Ak chceme v byte ticho a naše konštrukcie nezachytia dostatočné množstvo hluku, odhlučnenie bytu dosiahneme zvýšením výkonu konštrukcií dodatočnou zvukovo izolačnou konštrukciou.

Hodnota výslednej konštrukcie by mala dosahovať hodnotu aspoň R’w = 53 dB. Pre porovnanie, bežná hovorová reč sa pohybuje na úrovni 50-60db. Ak Váš sused preferuje vyššie hladiny hluku, napríklad reprodukciou hlasnej hudby, musíte výkon konštrukcie ešte zvýšiť.

Ak bývate v starom paneláku a máte smolu na tenké železobetónové konštrukcie s výkonom 40 db, určite večer, keď je u Vás ticho a hladina hluku cca. 30db, počujete od suseda plynulý rodinný dialóg. V takomto prípade nepomôže ani dohovor susedom, keďže sused nieje hlučný, len konštrukcia extrémne nekvalitná.

Aké požiadavky by ste mali mať na kvalitné odhlučnenie bytu?

  • dosiahnutie indexu stavebnej nepriezvučnosti Vašich konštrukcií min. na úroveň 52db
  • použitie materiálov s čo najvyššou hustotou, z uvedeného dôvodu sú nap. čisto minerálne vlny nevhodné na odhlučnenie bytu
  • zabranie minimálneho priestoru Vašeho bytu, od 2-10cm
  • celá montáž by mala prebehnúť suchým procesom s čo najkratšou dobou realizácie
  • používaný materiál by mal byť ekologický, ak nechcete mať asfaltové pásy v stenách

Ako realizujeme odhlučnenie bytu?

V súčastnosti ponúkame desiatky rôznych konštrukcií na odhlučnenie. Bez obhliadky, zmerania hluku alebo aspoň bez telefonického rozhovoru Vám nevieme poradiť aká je pre Vás najvhodnejšia konštrukcia.

Aké informácie by ste nám mali povedať pri prvom kontakte? O aký druh hluku ide, či je to dupot nôh od horného suseda, pustené rádio, hluční manželský pár alebo štekajúceho psa. Každý hluk ma určitú frekvenciu a rôzne materiály ich inak zachytávajú. Preto neexistuje jediné vhodné riešenie a jeden materiál, ktorý celý problém s hlukom vyrieši.