Odhlučnenie hotela

Tichý a kvalitný oddych pre vašich hostí

Hlavným cieľom podnikania v hotelierstve je poskytnúť hosťom oddych a relax. Na jeho dosiahnutie musí každý hotel vyhovieť náročným potrebám a želaniam svojich klientov. Kvalitný hotel charakterizuje najmä tichá lokalita, dobrý výhľad a samozrejme príjemné a pokojné izby. Častokrát sa však uprednostňujú iné potreby zákazníkov na úkor tichého prostredia. Ako dočasné ubytovacie zariadenia sú hotely určené pre rôznych ľudí s rôznym životným štýlom. Sťažnosti na hluk z vedľajších miestností, otvorených priestorov a recepcií sú v mnohých hoteloch na dennom poriadku.

Hluk, ktorý sa bežne vyskytuje v konferenčných miestnostiach a baroch v hale, často spôsobuje vysoká úroveň dozvuku. Potichu.sk rieši tieto problémy inštaláciou akustických panelov s dôrazom na dizajn, ktoré vhodne dopĺňajú interiér hotela. V dôsledku chýbajúcej zvukovej izolácie sú hotelové izby často krát vystavené vonkajšiemu hluku, ktorý bráni hosťom, aby v nich zostali. Špeciálnym riešením od Potichu.sk je zvuková izolácia proti dupotu a krokom, vďaka ktorej sa stane pobyt klienta v hoteli oveľa príjemnejším.

Z hľadiska akustiky kladieme dôraz v hoteloch najmä na:

1. Kvalitné odhlučnenie stien, stropov aj podláh, na zabránenie prenosu hlasu, TV

2. Účinná kročajová izolácia podlahy, proti hluku z chodenia

3. Hlučné klimatizácie a zariadenia

4. Nadmerná ozvena v spoločných priestoroch

1. Kvalitné odhlučnenie stien, stropov aj podláh

Dostatočná vzduchová nepriezvučnosť Rw deliacich konštrukcií, určuje hranicu medzi tým, či váš hosť odíde z hotela oddýchnutý a dobre vyspaný alebo nie. Ak vášho hosťa celú noc ruší televízor zo susednej izby, výrazne klesá šanca, že sa k vám ešte vráti. Oslovte nás s vaším novým projektom, alebo rekonštrukciou, nájdeme účinné riešenie na váš problém.  

Odhlučnenie steny

Zvýšenie vzduchovej nepriezvučnosti Rw, hrúbky od 3,7 cm.

Odhlučnenie stropu

Primárne odhlučnenie proti hluku vznikajúceho v priestore (tv, reč..)

Odhlučnenie podlahy

Vzduchová (hlas, tv - Rw) aj kročajová nepriezvučnosť (krok - Lnw).

2. Účinná kročajová izolácia podlahy

V ideálnom prípade, by ste nemali počuť žiadny hluk z chodenia z horných alebo spodných podlaží.

Vaši hostia žiadny hluk od chodenia určite nechcú počuť a potrebujú maximálne ticho.

Najúčinnejšie sú kročajové izolácie priamo pod poter, to ale vyžaduje kvalitné spracovanie projektovej dokumentácie pri výstavbe hotela. 

Pokiaľ sa jedná o rekonštrukciu, jedná sa väčšinou o kombinácii kročajových podložiek pod nášľapnú vrstvu ako je laminát, parketa alebo Silent Foam kročajovej peny priamo pod koberec. 

Najmenej vhodná je kombinácia ľahkej drevenej konštrukcie, bez silnej betónovej základovej dosky a bez vrchného poteru. V tomto prípade chýba akákoľvek hmotnosť v skladbe podlahy a veľmi náročné dosiahnuť požadovaný útlm.

Kročajové izolácie

Účinné odhlučnenie podlahy od chodenia, dupotu, zvuku od padajúcich predmetov.

3. Hlučné klimatizácie a zariadenia

Predstavte si situáciu (alebo ste ju už zažili), že vás ubytujú tak, že máte rôzne vzduchotechniky, klimatizácie a iné technické zariadenia, rovno za oknom. Daný hluk je väčšinou monotónny, veľmi nepríjemný a ľudia so zvýšenou citlivosťou na hluk majú veľký problém v danej izbe zaspať. Tento konkrétny problém sa stal aj majiteľom Potichu, pri ubytovaní vo wellnesse Maximus resort Brno. Jednalo sa o veľmi nepríjemný zážitok, výmena izby nebola možná pre naplnenie hotela. 

Riešenie? Umiestniť klimatizácie na antivibračné podložky a inštalácia zakrytovania jednotky, tak aby sa hluk šíril smerom od hotela a nie do okien.

Odhlučnenie tepelných čerpadiel a klimatizácií

Účinné odhlučnenie na mieru podľa typu hluku a veľkosti zariadenia.

Umiestnenie klimatizácie hneď pri okne = žiadny spánok

4. Nadmerná ozvena v spoločných priestoroch

Nadmerná ozvena, alebo vysoký dozvuk v spoločných priestorách ako reštaurácia, kaviareň a podobne, výrazne znepríjemňujú dobrý pocit vašich hostí. Dobrá zruzumiteľnosť bez vysokej ozveny v priestore, je veľmi dôležitá. 

Priestorová akustika

Účinné a dizajnové znižovanie nadmernej ozveny v priestoroch.


Máte problém s hlukom? Kontaktujte nás.Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91