Odhlučnenie miestnosti

Máte hlučného suseda a rozhodli ste sa, že začnete bývať bez hluku?

Dôvody hluku môžu byť rôzne, od nekvalitných konštrukcií až po extrémnych susedov, ktorých nezastaví ani bežná kvalitná stena alebo strop. Odhlučnenie miestnosti je často jediným možným riešením nadmerného hluku.

Výkon vašeho stropu alebo steny by mal byť aspon podľa normy, t.j. min 53 dB. Ak sa vaši susedia bežne rozprávajú, produkujú hluk na úrovni 50-60dB, čo Vaša konštrukcia zachytí. Ak prejdú do vyššej hlasitosti, máte problém.

Odhlučnenie miestnosti
Odhlučnenie miestnosti
Odhlučnenie miestnosti

Ako na odhlučnenie miestnosti?

V prvom rade si treba zadefinovať, cez akú konštrukciu k vám prechádza najviac hluku. Či je to z podlahy, steny alebo stropu. Následne treba popísať o aký hluk sa jedná, napr. či je to štekajúci pes, hluční susedia alebo dupot susedových detí. Tieto informácie sú pre nás veľmi dôležité a podľa nich vieme predbežne určiť vhodnú konštrukciu.

Pred samotnou realizáciou vám vieme daný hluk zmerať, následne konštrukciu zrealizovať z najkvalitnej zvukovej izolácie a následne zmerať o koľko sa hluk znížil.

Ste pripravený na odhlučnenie miestnosti? Prezrite si našej najlepšie materiály, realizované referencie alebo nás rovno kontaktujte. Sme tu pre Vás.