Odhlučnenie podlahy

najlepšia zvuková aj kročajová izolácia pre vašu podlahu

Zvuková izolácia podlahy je veľmi často zanedbávaným konštrukčným prvkom našich stavieb. Je riešená z nevhodného materiálu, alebo chýba úplne. Potom sa nemôžeme čudovať, že sa naši spodní susedia neustále na nás sťažujú, alebo naopak, počujeme všetko od spodných susedov.

Problémy a vlastnosti zvukovej izolácie podlahy

Klasické izolácie, hlavne tepelno izolačné, majú relatívne malú hustotu a nevedia dobre zachytiť nízke frekvencie zvukových vĺn. To je hlavne buchot, dupot, basové dunenie a podobne. U nás nájdete iba tie najlepšie materiály, či na zvýšenie nepriezvučnosti Rw (reč, tv, krik), alebo na kročajový hluk Lnw (krok, dupot, chodenie…).

Insulco

Odhlučnením podlahy chápeme najmä 2 možnosti:

1. Zvýšenie vzduchovej nepriezvučnosti podlahy (Rw)

Zníženie hlučnosti ako reč, TV, krik, zviera, od spodného suseda k vám, ale aj naopak, od vás k spodným susedom.

V tomto prípade musíme umiestniť po podlahy ideálne vzduchovú medzeru (napr. dreveným roštom), vyplniť ju akusticky pohltivým materiálom a zaklopiť ťažkými doskami. Napríklad kombinácia materiálov Zino Acoustic + Silio 16. Samozrejme každá podlaha je jedinečná, hlavne možnou dodatočnou hrúbkou, preto je vhodné nás kontaktovať a poradiť sa, ako vyskladať ideálnu konštrukciu podlahy. 

2. Zvýšenie kročajovej nepriezvučnosti podlahy (Lnw)

Zníženie hluku od vás k spodným susedom, z dupotu, krokov, skákania, chodenia, padania predmetov na zem a podobne.

Všetky detailné informácie o kročajových izoláciách, ich použití, nájdete na našej stránke o kročajových  izoláciách. 

Najúčinnejšie je, pokiaľ realizujete novú podlahu a vylievate poter. Umiestnením kročajových izolácií pod poter dosiahnete najlepšie výsledky utlmenia hluku.


Máte problém s hlukom? Kontaktujte nás.



Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91