Odhlučnenie steny

tenká a účinná zvuková izolácia steny od 38 mm

Máte problém s hlukom a rozhodli ste sa ho riešiť? Ak sa Vám nepodarí vyriešiť problém priamo s vedľajším hlučným susedom, odhlučnenie steny je jediná možná alternatíva, ktorá vám prinesie ticho do vášho bytu.

Navrhneme vám systémy na odhlučnenie steny, ktoré ponúkajú čo najmenšiu hrúbku, pri vysokej účinnosti odhlučnenia.

Pri návrhu zvukovo izolačných materiálov pre odhlučnenie steny využívame tie najúčinnejšie materiály z našej ponuky a kombinujeme ťažké zvukovo nepriezvučné materiály (Rw) s akusticky pohltivou izoláciou.

Samozrejmosťou sú dôležité doplnky ako akustické elektrokrabičky, podlepy a tmely. Práve táto kombinácia je kľúčová pre čo najvyššiu účinnosť konštrukcie.

hlučný sused

Aké zvuky vám najviac prekážajú?

Bežný hluk ako televízor, hlasný rozhovor, krik, hluk zvierat a iné

Všetko ide o zvuky vznikajúce v priestore a tie vieme veľmi účinne odstrániť odhlučnením steny. Je vždy najlepšie, ak by ste vedeli izolovať zo strany hluku, ale keď máte hlučného suseda, aj odhlučnenie z vašej strany je veľmi účinné.

Dupot, kroky

Skrátka zvuky, ktoré vznikajú narážaním o konštrukciu stropu a podlahy. Tieto zvuky sa prenášajú následne ďalej priamo cez konštrukciu podlahy a izolovaním len steny si veľmi nepomôžete. Ak vám vadia hlavne susedove kroky, pomôže jedine kompletné odhlučnenie susedovej podlahy - kročajová izolácia. 

Príklady našich konštrukcií

Konštrukcie BASIC - odhlučnenie steny

Konštrukčných riešení vám ponúkame niekoľko, ale všetky sú z profesionálnych zvukovo izolačných materiálov. Najmenšia hrúbka konštrukcie začína od 3,8 cm aj so sadrokartónom.

V prípade sadrokartónovej konštrukcie ide o najmenej účinné riešenie. Účinnosť zlepšenia vzduchovej nepriezvučnosti steny je v tomto príp. od 6 dB vyššie.

Konštrukcie OPTIMAL - odhlučnenie steny

Naše konštrukcie OPTIMAL ponúkaju bezkontaktnú konštrukciú (resp. konštrukciu s minimálnym spojením s pôvodnou stenou), čo znamená, že vkladáme vzduchovú medzeru do skladby. Tým sa zvyšuje celkový výkon odhlučnenia, na úkor väčšej hrúbky steny. Tento typ riešenia je extrémne variabilný a vieme ho prispôsobiť konkrétnemu typu hluku, ktorý vás ruší. Práve tieto systémy (hlavne Optimal 3) sú vaše najobľúbenejšie, ponúkajú dobrý pomer cena a výkon.

Konštrukcie EXTRA - odhlučnenie steny

Ak môžete prekročiť pri odhlučnení steny hrúbku 10 cm, sú pre vás naše konštrukcie EXTRA najúčinnejším riešením. Znovu platí, že konštrukcie vieme prispôsobovať vaším požiadavkám odhlučnenia. 

Máte problém s hlukom? Kontaktujte nás.Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91