Odhlučnenie steny

Máte problém s hlukom a rozhodli ste sa ho riešiť? Ak sa Vám nepodarí vyriešiť problém priamo s vedľajším hlučným susedom, odhlučnenie steny je jediná možné alternatíva, ktorá Vám prinesie ticho do vášho bytu.

Šíri sa cez stenu k vám? Máte nasledujúce možnosti odhlučnenia steny:

  • Odhlučnenie steny - kontaktná konštrukcia pri bežnom hluku

    Ak sa hluk šíri k vám, najlepšie čo viete spraviť, je odizolovanie Vašej steny. Konštrukčných riešení vám ponúkame niekoľko, ale všetky sú z profesionálnych zvukovo izolačných materiálov. Najmenšia hrúbka konštrukcie začína od 1,5 cm aj so sadrokartónom (ak máte sadrokartónovú konštrukciu, jedná sa o najmenej účinné riešenie) s účinnosťou zlepšenia vzduchovej nepriezvučnosti steny od 3 dB vyššie. Najúčinnejšie kontaktné riešenie má hrúbku 6,2 cm a zvýši účinnosť konštrukcie o 15-20 dB, na rozdiel od iných materiálov aj v basovom spektre zvuku! Viac o našich materiáloch si môžete prečítať tu.

  • Odhlučnenie steny - bezkontaktná konštrukcia pri výraznom hluku

    Bezkontaktná konštrukcia znamená, že vkladáme vzduchovú medzeru do skladby materiálov a minimalizujeme spojenie izolačnej konštrukcie s pôvodnou stenou. Tým sa zvyšuje celkový výkon odhlučnenia, na úkor väčšej hrúbky steny. Tento typ riešenia je extrémne variabilný a vieme ho prispôsobiť konkrétnemu typu hluku, ktorý vás ruší.

Odhlučnenie steny doskami Phonestar

Rozhodli ste sa, že chcete odhlučniť stenu? Oslovte nás a začnite bývať potichu. Prečítajte si o našich materiáloch, o našej spoločnosti alebo nás priamo kontaktujte.