Odhlučnenie stupačiek a potrubí

znižovanie hluku zo stupačiek, tenkým a účinným spôsobom

Pri odhlučnení potrubí a stupačiek je dôležitá flexibilita zvukovo izolačného pásu a jeho účinnosť.

U nás používame hlavne pás Topsilent Adhesive s Rw=27 dB.

Ak zohľadníme jeho malú hrúbku 4 mm a flexibilitu pri ohybe, má pás veľmi veľa možností využitia, či už v interiéry alebo v exteriéry.

Pás je z jednej strany samolepiaci, spoje môžete prelepiť a stiahnuť bežnou páskou.

Po obalení rúr alebo stupačky pásom Topsilent Adhesive, môžeme ešte zvýšiť odhlučnenie vytvorením kastlíka z dosiek SILIO, vyplnený akustickým materiálom Zino Acoustic. Celú konštrukciu môžete obaliť sadrokartónom.

Odhlučnenie potrubia

Ohybnosť pásu Topsilent Adhesive sa hodí napríklad pri odhlučnení rúr a potrubí, stačí rúru obaliť do pásu, stiahnuť páskou  a zabudovať do konštrukcie.

Odhlučnenie stupačky

Na tomto obrázku vidíte príklad “kvalitného” stavebného prevedenia stupačky a jej obmurovania. Zaberala ohromne veľa priestoru a takmer vôbec netlmila hluk. Okolo rúr bola zbytočne veľká tehlová priečka, ktorá zaberala viac plochy ako bolo nutné a preto sa ju majitelia rozhodli kompletne zbúrať, kvalitne odhlučniť a výrazne zmenšiť. Tak získali ďalšie cenné miesto v plánovanej kuchyni.

V projekte sa okrem pásu Topsilent Adhesive, využila aj doska SILIO 15,5 s akustickou výplňou ZINO Acoustic 50. Celá konštrukcia sa zatvorila sadrokartónom.


Máte problém s hlukom? Kontaktujte nás.Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91