Priemyselné odhlučnenie kontainera – TOP referencia

Od klienta, veľkého výrobcu autosedačiek, www.faurecia.com/en, sme dostali jednu, o to náročnejšiu úlohu. Odhlučniť bežný plechový kontainer tak, aby vo vnútri bol hluk maximálne 25dB. Ak zvážime, že hlučnosť v hale sa pohybovala nad 70dB, hlavne na nižších frekvenciách, o to to bola pre nás väčšia výzva.

Kontainer (bunka), mal slúžiť na meranie hlučnosti autosedačiek, hlavne pri ich posune a iných mechanických činnostiach. Vyššia hlučnosť v bunke ako 25dB by znemožňovala objektívne zmerať hluk autosedačky.

Pred realizáciou sme spravili frekvenčnú analýzu hluku a spravili návrh konštrukcie na mieru. Odhlučnenie sme navrhli zo všetkých šiestich strán bunky plus sme navrhli špeciálne zvukovo izolačné dvere na mieru, bez ktorých by odhlučnenie nemalo význam.

Celú realizáciu sme z vnútra bunky doplnili o akustický materiál Stered Acoustic, ktorý pohlcuje vznikajúci hluk v bunke a tým napomáha znížiť celkovú hlučnosť v bunke.

Pozrite si pár fotiek a video z našej referencie, pokiaľ riešite podobný problém, určite sa nám ozvite.

Realizácia zvukovo izolačných dverí:

Fotografie z realizácie:

Základnú a jedinú podmienku sme realizáciou splnili, dosiahli sme hluk v bunke na úrovni 16-21dB, v závislosti od hluku v hale. S rezervou sme splnili limit 25dB. S výsledkom sme veľmi spokojní.

Chcete sa pridať sa k našim spokojným klientom, ktorých už žiadny hluk neruší?