Priemyselné odhlučnenie kontainera

  • Realizácia
  • Kategória Odhlučnenie v priemysle
  • Klient Faurecia Slovensko
  • Lokalita Priemyselný park Lozorno
  • Problém Odhlučniť bunku na testovanie autosedačiek

Priemyselné odhlučnenie kontainera – TOP referencia

Od klienta, veľkého výrobcu autosedačiek, www.faurecia.com, sme dostali jednu, o to náročnejšiu úlohu. Odhlučniť bežný plechový kontainer tak, aby bol hluk vo vnútri maximálne 25 dB. Ak zvážime, že hlučnosť v hale sa pohybovala nad 70 dB, hlavne na nižších frekvenciách, o to to bola pre nás väčšia výzva. Kontainer (bunka), mal slúžiť na meranie hlučnosti autosedačiek, hlavne pri ich posune a iných mechanických činnostiach. Vyššia hlučnosť v bunke ako 25 dB by znemožňovala objektívne zmerať hluk autosedačky. Pred realizáciou sme spravili frekvenčnú analýzu hluku a spravili návrh konštrukcie na mieru.

Odhlučnenie sme navrhli zo všetkých šiestich strán bunky plus sme navrhli špeciálne zvukovo izolačné dvere na mieru, bez ktorých by odhlučnenie nemalo význam. Celú realizáciu sme z vnútra bunky doplnili o akustický materiál Stered Acoustic, ktorý pohlcuje vznikajúci hluk v bunke a tým napomáha znížiť celkovú hlučnosť v bunke.

Ako sme postupovali?

Pred realizáciou sme spravili frekvenčnú analýzu hluku a spravili návrh konštrukcie na mieru. Odhlučnenie sme navrhli zo všetkých šiestich strán bunky plus sme navrhli špeciálne zvukovo izolačné dvere na mieru, bez ktorých by odhlučnenie nemalo význam.

Celú realizáciu sme z vnútra bunky doplnili o akustický materiál Stered Acoustic, ktorý pohlcuje vznikajúci hluk v bunke a tým napomáha znížiť celkovú hlučnosť v bunke.

Základnú a jedinú podmienku sme realizáciou splnili, dosiahli sme hluk v bunke na úrovni 16-21 dB, v závislosti od hluku v hale. S rezervou sme splnili limit 25 dB. S výsledkom sme veľmi spokojní.

Galéria z realizácie

Použité produktyMáte podobný problém? Kontaktujte nás.
Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91