Odhlučnenie steny v zasadacej miestnosti

  • Realizácia
  • Kategória Odhlučnenie steny
  • Klient Mgr. Dušan Baďura
  • Lokalita Bratislava
  • Problém Hlučná serverovňa

Definícia problému s naším riešením

Klient nás oslovil, aby sme vyriešili problém s hlukom, ktorý vznikal v počítačovej serverovni spoločnosti. Hluk prenikal do zasadacej miestnosti a rušil zamestnancov pri práci.

Pred samotnou realizáciou sme hluk zamerali v celom frekvenčnom pásme, na základe čoho sme určili vhodnú skladbu zvukovo izolačnej konštrukcie. Keďze sa hluk nachádzal hlavne v nízkom frekvenčnom pásme, odporučili sme klientov dvoj vrstvovú profesionálnu konštrukciou s pieskovou doskou a akustickou penou Silent Foam 120. Vzhľadom na nízku frekvenciu sme úplne vylúčili možnosť odhlučnenia minerálnou vlnou a sadrokartónom, takáto konštrukcia by bola v tomto prípade veľmi málo účinná.

Po zrealizovaní konštrukcie sme ju zakryli sadrokartónom, vymaľovali a hlavne zamerali výsledné zníženie hluku.

Že išlo o vydarenú realizáciu nám potvrdil po pár týždňoch od realizácie aj objednávateľ realizácie p. Baďura. Jeho vyjadrenie prikladáme.

Galéria z realizácie

Vyjadrenie klienta

Potreboval som vyriešiť odhlučnenie miestnosti určenej na zariadenie zasadačky. Na základe meraní hladiny hlučnosti, navrhol Váš akustik p. Nosko riešenie.Komunikácia vo všetkých fázach realizácie bola odborná, zrozumiteľná a ústretová.Technická realizácia bola vykonaná na profesionálnej úrovni a splnila žiadaný efekt – hlučnosť je minimálna.Vedenie organizácie vyjadrilo so zvukovým komfortom plnú spokojnosť.

Použité produktyMáte podobný problém? Kontaktujte nás.
Core: v0.0.212 Plugin: v0.0.91