Kročajová izolácia

Jedná sa o pomenovanie zvukovej izolácie podlahy. Práve táto časť podlahy je často podceňovaná, riešená z nevhodných materiálov alebo je realizovaná  nevhodnou technológiou.

Bežné izolácie, hlavne tepelné, majú problémy hlavne na nízkej frekvencii a nedokážu daný hluk dostatočne eliminovať. Dupot, buchot, chodenie, sú presne zvuky na nízkej frekvencii. Preto je veľmi dôležité zvoliť vhodný materiál, účinný aj na nízkej frekvencií hluku.

Najdôležitejšia vlastnosť vhodnej kročajovej izolácie je elasticita. Čím má kročajova izolácia vyššiu elasticitu, tým lepšie eliminuje hluk hlavne na nízkej frekvencii.

Kofoam S450

V akých prípadoch je pre vás kročajová izolácia vhodná?

  • Ste hlučný a máte radi svojich spodných susedov

    V tomto prípade riešite kročajovu izoláciu iba kvôli svojim susedom. Na druhej strane budete mať kľud a nikto sa na Vás nebude stažovať, pre hluk ktorý produkujete. Vôbec nemusí ísť o veľký hluk, už len samotné chodenie po laminátovej podlahe bez kročajovej izolácie, môže vyvolať nepríjemný prenos hluku až k susedovi.  Ak budete chcieť posilovať susedské vzťahy, kročajova izolácia vo vašej podlahe je ideálne riešenie.

  • Máte hlučného spodného suseda a potrebujete ho odhlučniť

    Ak máte hlučného spodného suseda, ideálnym riešením je realizácia zvukovej izolácie na jeho strope. Zvukovou izoláciou stropu zabránite nadmernému prieniku hluku do nosných konštrukcií a odhlučnením dosiahnete najlepší výsledok.  Ak to nieje možné, musíte si položiť izoláciu do svojej podlahy, ale musíte rátať tým, že malá časť hluku sa k vám dostane aj cez steny.