Zvuková izolácia steny

Účinné a tenké odhlučnenie steny

Ak riešite hluk, ktorý sa šíri cez vašu stenu, je pre vás dôležitá kombinácia účinnosti zvukovej izolácie a jej celkovej hrúbky. Je obrovský rozdiel, či má izolačná konštrukcia hrúbku 5 alebo 20 cm, pri 6 metrovej stene je rozdiel skoro 1 m2, ktorý Vám zmizne z celkovej plochy bytu.

Každý jeden materiál zvukovo izoluje. Otázne je, či je to dostatočné pre váš typ hluku. U nás bežné materiály už nepoužívame a prinášame vám tie najlepšie zvukové izolácie z celej Európy. Vďaka malým hrúbkam vám šetríme váš priestor, stenu, strop alebo podlahu,  pri riešení zvukovej izolácie na odhlučnenie.

Ako postupovať, keď sa hluk šíri cez vašu stenu?

Zvuková izolácia steny - BASIC

Pri šírení hluku cez stenu nemá väčšinou zmysel izolovať inú stenu ako tú vašu. Ak je hluk nízky a potrebujete odhlučniť len bežný hluk ako hovorové slovo a tichšiu hudbu, bude Vám postačovať BASIC zvuková izolácia steny. Čo to znamená? Izolácia sa prikladá priamo na stenu, nevytvárame žiadnu vzduchovú medzeru. Hrúbka celej izolácie má následne od 3,8 cm podľa zvolenej varianty materiálov.

Zvuková izolácia steny - OPTIMAL, EXTRA

Ak potrebujete dostať maximum zo zvukovej izolácie, hlavne ak je hluk výrazný, počujete basy (nízke frekvencie), odporúčame vám bezkontaktný systém OPTIMAL, ktorý ponúka ideálny pomer cena výkon. Ak preferujete tie najlepšie riešenia, zvoľte systém EXTRA. Celá konštrukcia sa nedotýka steny (alebo len minimálne), je ukotvená o podlahu a strop. Tým, že sa vytvorila vzduchová medzera, celkový výkon konštrukcie stúpa.

Zvukovo izolačné systémy na odhlučnenie steny

Kde všade využijeme naše zvukové izolácie?

Odhlučnenie steny, stropu a podlahy patria medzi naše najzákladnejšie formy odhlučnenia. Svoje uplatnenie nájdu v bytových, nebytových aj priemyselných objektoch. 

Odhlučnenie

Kompletné možnosti odhlučnenia bytu, domu, kancelárií, priemyslu...


Máte problém s hlukom? Kontaktujte nás.Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91