Zvuková izolácia bytu

Odhlučnenie steny, stropu, podlahy, zníženie ozveny

Ak máte hlučného suseda, alebo ste hlučným susedom vy a chcete „sa odhlučniť“, ponúkame Vám tie najlepšie riešenia zvukovej izolácie bytu.

V byte vás trápi hluk od okolitých susedov, zo strany steny, stropu aj podlahy, ale často spolu riešime aj nové zvukovo izolačné dvere alebo znižovanie ozveny v priestoroch kde sa často stretávate.

Hlavé problémy a riešenia:

  1. odhlučnenie steny, stropu, podlahy
  2. zvukovo izolačné dvere
  3. kročajová izolácia podlahy
  4. znižovanie ozveny v priestore

Aké vlastnosti by mala mať najlepšia zvuková izolácia bytu?

Vysoká účinnosť

Inak povedané, čo najvyššiu hodnotu vzduchovej nepriezvučnosti Rw. Čím je táto hodnota vyššia, tým je materiál účinnejší. Ak chceme skúmať účinok materiálu hlbšie, je dôležité sledovať výkon pri rôznych zvukových frekvenciách zvuku. Je veľký rozdiel ako sa správa izolácia pri vysokých frekvenciách (napr hra na flaute), alebo pri nízkych frekvenciách (dupot, buchot, basy…).

Malá hrúbka

Veľmi dôležitá vlastnosť, určite si nechcete zmenšovať byt o 15-20 cm hrubou predstenou. Ak máte stenu dĺžky 7 m, celková strata podlahovej plochy bytu by bola až 1,4 m². U nás máme riešenia už od hrúbky 1,5 cm. Je to veľmi jednoduchá matematika, čím použijeme účinnejší materiál, tým stačí menšia hrúbka konštrukcie na dosiahnutie vyžadovaného efektu.

Používame najlepšie materiály 

Každý jeden materiál zvukovo izoluje. Otázne je, či je to dostatočné pre váš typ hluku. U nás bežné materiály už nepoužívame a prinášame vám tie najlepšie zvukové izolácie z celej Európy. Vďaka malým hrúbkam vám šetríme váš priestor, stenu, strop alebo podlahu,  pri riešení zvukovej izolácie na odhlučnenie.

Zvuková izolácia na odhlučnenie steny, stropu a podlahy

Materiály a produkty, kombinácia nepriezvučných a pohltivých materiálov, pre čo najúčinnejšie odhlučnenie steny, stropu a podlahy od hluku ako je TV, hlas, zviera, krik a iný zvuk vznikajúci v priestore.

Kročajová zvuková izolácia do podlahy

Najlepšie materiály na odstránenie hluk z chodenia, dupotu, padania predmetov, posúvania nábytku. Umiestnenie pod poter, OSB dosku, parketu, koberec.

Pohltivá zvuková izolácia na zníženie ozveny

Akusticky pohltivé materiály na vyriešenie ozveny v priestore, buď ako neupravené materiály alebo dizajnové produkty.

Zvukovo izolačné dvere

Nezabúdame na ďalšie naše dôležité produkty ako sú zvukovo izolačné dvere, priemyselné panely, vyrovnávací podsyp a iné.

Kde všade využijeme naše zvukové izolácie?

Odhlučnenie steny, stropu a podlahy patria medzi naše najzákladnejšie formy odhlučnenia. Svoje uplatnenie nájdu v bytových, nebytových aj priemyselných objektoch. 

Odhlučnenie

Kompletné možnosti odhlučnenia bytu, domu, kancelárií, priemyslu...


Máte problém s hlukom? Kontaktujte nás.Core: v0.0.134 Plugin: v0.0.90