Zvuková izolácia stropu

Hluk od horných susedov je jeden z najčastejší, s akým sa na nás obraciate. Väčšinou až v momente, keď máte hotovú rekonštrukciu bytu, spravený podhľad s minerálnou vlnou, ktorá mala slúžiť ako dobrá zvuková izolácia, ako Vám poradil váš majster. Keďže správna zvuková izolácia musí mať vysokú hustotu, aby zachytávala zvukové vibrácie, minerálna vlna nieje vhodná ako izolácia obzvlášť zvukov na nízkej frekvencii (buchot, dupot..), čiže podhľad nefunguje tak ako ste očakávali.

Aké máte možnosti, ak ide hluk od horného suseda?

  • Osloviť suseda a položiť zvukovú izoláciu do jeho podlahy

    Najlepšie riešenie aké môžete dosiahnuť. Ak zachytíme vznikajúci hluk ešte predtým ako sa dostane do nosných konštrukcií (strop, stena), máte vyhraté. Vhodné materiály sú akustické dosky WOLF alebo akustická pena Silent Foam 120.

  • Ak horný sused nieje ochotný položiť izoláciu do svojej podlahy

    Účinok samotnej izolácie stropu ma relatívne menší účinok ako odizolovanie podlahy suseda, ale aj tak dosiahnete výrazné zníženie hluku. Ak sa jedná o bežný hluk ako hovorová reč, hudba a podobne, výsledky sú výborné a samotná zvuková izolácia stropu Vám bude postačovať. Ak počujete dupot, buchot, vibrácie, znamená to, že sa zvuk prenáša do nosných konštrukcií a časť sa dostane aj do stien. Ak odizolujeme strop, znížime tým hlučnosť, ak to klientovi nepostačuje, pristúpime aj k zaizolovaniu stien, do ktorých sa časť hluku preniesla.

Aké máte možnosti, ak ide hluk od vás smerom hore?

  • Zvuková izolácia stropu vyrieši problém

    Je to obrátená situácia ako pri hluku od horného suseda. Chceme zabrániť, aby sa hluk nepreniesol do nosnej konštrukcie, tým pádom zvuková izolácia stropu má lepší účinok ako keď si Váš sused položí izoláciu do svojej podlahy. Ponúkame vám viac alternatív riešenia stropu, od kontaktnej až po podhladovú konštrukciu na zvukovo izolačných podložkách. Vhodné materiály nájdete na podstránke materiály.